Odpady po budowie – jak się ich pozbyć?

Jeśli planujesz wyburzenie starej szopy, murowanego garażu, czy starych pomieszczeń gospodarczych, to na pewno jesteś świadomy, że z tymi wszystkimi cegłami, pustakami, czy betonem coś trzeba będzie zrobić. Najgorsze, że nie masz znajomych, którzy akurat potrzebują gruzu jako podsypkę pod kostkę brukową. Co robić? Pisać ogłoszenie w Internecie, czy na tablicę w swojej miejscowości, kto odbierze od nas zbędny gruz? Ile można czekać, aż ktoś potrzebujący naszego gruzu się zjawi?

Nie szukaj chętnego na gruz – zamów usługę odbioru

Oddanie gruzu komuś, kto go akurat potrzebuje to super opcja, gdy taką osobę mamy upatrzoną. Jeśli jednak nie mamy czasu i ochoty na szukanie chętnych na nasze odpady z budowy, to warto zamówić kontenery na gruz https://gruzowo.pl – Warszawa jest miastem, gdzie również taka opcja istnieje. Zawsze warto taką usługę zlecić i opłacić przez Internet. Wiele firm ma takie rozwiązanie dla swoich klientów. Wszystko można załatwić kilkoma kliknięciami myszki, bez wychodzenia z domu. Opłacenie kontenera gwarantuje nam dostarczenie go w przeciągu najczęściej kilku dni roboczych. Gdy go otrzymamy, należy go odpowiednio załadować zgodnie z zaleceniami, a po wszystkim firma odbierze go – nawet pod naszą nieobecność, bo opłacone będzie również to.

Załaduj gruz poprawnie – firma go odbierze

Jeśli chodzi o wytyczne w jaki sposób zapełniać kontenery na gruz https://gruzlux.pl Warszawa ma takie same, jak inne miasta w Polsce. Zbiornik na odpady po rozbiórce budynku nie może być zbyt pełny i przeładowany. Wszystkie odpady muszą być rozmieszczone równomiernie i nie mogą wystawać z kontenera. Prawidłowe załadowanie gruzu jest gwarancją, że firma bez problemu odbierze od nas pozostałości po pracach budowlanych. Jest to również zwiększenie bezpieczeństwa przy przewozie odpadów. Nie możemy przyczynić się do nieprzyjemnych sytuacji, że kawałki gruzu, czy betonu będą wypadały na drogę i stanowiły zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Co jeśli masz nie tylko czysty gruz?

Jeśli odpady z twoich prac to nie tylko sam gruz, musisz zamówić kontener na odpady zmieszane pobudowlane. W takim wypadku nie musisz nic sortować, wyrzucasz tam wszystko co zostało ci po budowie, czy remoncie. Jest to nieco droższa usługa, ale jaki komfort masz nie musząc się głowić co, gdzie wyrzucić. To duża wygoda móc pozbyć się wszystkiego, co zbędne po pracach w domu, bez segregowania na poszczególne frakcje. Jeśli jednak część odpadów stanowi gruz i da się go wyłowić z całości, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić kontenery na gruz https://gruz-trans.pl, jeśli mieszkamy w stolicy. Czasem dobrym rozwiązaniem może być wybór dwóch mniejszych kontenerów, jeśli mamy trochę czystego gruzu, a reszta to zmieszane odpady.

Jaką firmę wybrać, aby spełniła nasze oczekiwania?

Firmy zajmujące się wywozem odpadów typu gruz, odpady budowlane, konkurują ze sobą przede wszystkim ceną. Czy jednak niska cena gwarantuje to, że będziemy w pełni zadowoleni z usługi? Jeśli usługa zamówiona jest na konkretną godzinę, warto aby pracownicy przybyli punktualnie. Nikogo nie cieszy spędzanie na placu budowy kilku godzin w oczekiwaniu na odbiór gruzu. Część firm ma opcję, że obiera odpady nawet, gdy nas nie będzie – bo jest to opłacone z góry, więc jeśli nam się nie uśmiecha umawiać się na konkretny termin, to taka opcja jest dla nas najlepsza. Choć niektóre firmy dają sobie zazwyczaj klika dni na wykonanie usługi, to zadowoleni klienci bardzo często chwalą sobie szybkość jej realizacji. Logiczne jest, że nie zawsze da się obsłużyć wszystkich klientów od ręki, jednak wybór firmy cechującej się szybkością odbioru odpadów bywa czasem dla nas korzystny. Nie zawsze możemy długo czekać, aż ktoś odbierze od nas gruz. Dobrze jest też, aby pracownicy firmy byli kontaktowi. Klienci tego typu firm bardzo cenią sobie szybkie załatwienie sprawy przez telefon. Dobrą firmę rozpoznamy po tym, czy łatwo jest zlecić usługę i czy kontener zostanie podstawiony pod wskazany adres. Czasem zdarzają się pomyłki i niejasności, dlatego dobra firma powinna być otwarta na wszelkie ustalenia – cały proces wypożyczania kontenera powinien odbywać się sprawnie, a informacje na linii firma-klient powinny być rzeczowe. Podsumowując – wybór firmy, która odbierze od nas gruz powinien zależeć od profesjonalizmu, ceny, szybkości realizacji usługi i terminowości. Jeśli znajdziemy taką firmę, która spełni naszym zdaniem te kryteria polecajmy ją dalej. To ważne, ponieważ opinie zadowolonych klientów to najlepsza reklama dla firmy.

Możesz również polubić…