Małe rodzinne auto

Hyundai i30 to mały samochód rodzinny produkowany przez południowokoreańskiego producenta Hyundai Motor Company w Nošovicach w Czechach od 2007 roku., dostępny jako trzydrzwiowy hatchback (2012-2017) , pięciodrzwiowy hatchback, pięciodrzwiowy kombi i pięciodrzwiowy fastback (2017 – obecnie). Do wyboru trzy silniki benzynowe i dwa silniki Diesla, z manualną lub automatyczną skrzynią biegów.
Hyundai jest na dobrej drodze, a najnowszym tego dowodem jest nowy i30. Trzecia generacja średniej wielkości rodzinnego hatchbacka jest teraz stylowa, dobrze zapakowana i łatwa w prowadzeniu.
W rzeczywistości jest tak udoskonalony, że może myć najlepszym samochodem w swojej branży, co nie jest łatwym zadaniem, jeśli weźmiesz pod uwagę, że jego rywale to VW Golf, Ford Focus, Vauxhall Astra i Kia Cee’d.
W zależności od wybranego poziomu wykończenia, środkowa konsola jest zdominowana przez wspaniały 8-calowy ekran dotykowy, na którym umieszczono audio, nawigację satelitarną i tylną kamerę z podglądem. Układ deski rozdzielczej jest atrakcyjny, a miękkie w dotyku tworzywa zwiększają ogólną jakość.
Jak zawsze, oficjalne dane dotyczące oszczędności spalania paliwa są jedynie domysłem, ale średnie spalania dla Hyundaia wydają się bliższe rzeczywistości niż innych producentów, przynajmniej z mojego doświadczenia.
Istotną sprawą jest jakie spalanie hyundai i30 osiąga. Zużycie benzyny 2, 0 litra jest podane na poziomie 7, 3 l /100 km dla wersji manualnej i 7, 4 dla wersji sześciobiegowej automatycznej. Moje ostatnie doświadczenie z automatycznym systemem Active dało wynik 8, 2 l / 100 km przeważnie w jeździe miejskiej.
Zużycie paliwa przez silnik 1. 6 CRDi wynosi 4, 5 l / 100 km dla trybu manualnego i 4, 7 l / 100 km.
Przechodząc do benzyny 1. 6, spalanie to średnio 7, 5 l / 100 km, a 2, 0-litrowy silnik turbo N ma deklarowane spalanie o wartość 8, 0 l / 100 km. Jeśli jeździsz tak jak ja, przekonasz się, że 50-litrowy zbiornik jest trochę za mały. Wielkość zbiornika paliwa wynosi 50 litrów, zarówno oleju napędowego, jak i benzyny.
Jeśli szukasz doskonałej wydajności, nie możesz przejść obojętnie obok i30.

Możesz również polubić…