Czas na pierwszą kąpiel szczeniaka.

Pierwsza kąpiel szczeniaka to ważny moment w jego życiu. Warto zatem zadbać o to, by nie miał w związku z nią nie miłych wspomnień. Jeśli będzie miło wspominał swoją pierwszą kąpiel to i również kolejne będą przebiegały bez większych problemów.
Na pytanie kiedy można wykąpać szczeniaka weterynarze odpowiadają po ukończeniu 6. miesiąca życia. Bywają jednak wyjątki od tej reguły, ponieważ psy, które codziennie tarzają się w błocie wymagają wcześniejszej kąpieli. Także w przypadku takich ras jak maltańczyk nie jest wskazane kąpać go po 6. miesiącu życia, ponieważ nie on jeszcze w tym czasie dobrze wykształconej sierści.

 

Dlatego w przypadku tej rasy należy pierwszą kąpiel przesunąć na późniejszy czas.
W przypadku pierwszej kąpieli warto zadbać o odpowiedni komfort kąpieli a także odpowiedni zestaw kosmetyków, po użyciu których szczeniak nie będzie odczuwał dyskomfortu. przy doborze kosmetyków warto zapytać weterynarza, który w swoim gabinecie powinien mieć nawet na sprzedaż kosmetyki najwyższej jakości, które zadbają o zdrowie i wygląd skóry i włosów szczeniaka a później dorosłego psa.

 

Możesz również polubić…