Wysłodki buraczane, doskonałym uzupełnieniem diety zwierząt hodowlanych.
Pożywna pasza dla zwierząt hodowlanych, czyli tanie oraz smaczne wysłodki.
Podczas hodowli zwierząt, zwłaszcza przeznaczonych na mięso, istotne jest, odpowiednie dobranie paszy, która będzie na co dzień podawana zwierzętom. W porze letniej, gdy nie brakuje dostępu do zielonki, między innymi trawy, koniczyny czy cennych pokrzyw, wiele hodowców, nie musi martwić się o uzupełnienie diety zwierząt. Co jednak zrobić w sezonie zimowym? Czy wybrać warzywa i owoce, czy jednak postawić na słynną wysłodke?
Czym są wysłodki ?
Wysłodki buraczane, to nic innego, jak rodzaj paszy, powstały podczas produkcji cukru. Buraki cukrowe, poddane są wypłukaniu cukru, po czym buraczane wióry, suszy się, oraz formuje w niewielki granulat. Tak przygotowane wysłodki buraczane, doskonale uzupełnią dietę każdego zwierzęcia.
Wysłodka, wysłodce nie równa, czyli rodzaje wysłodek buraczanych dla zwierząt.
Wysłodki buraczane, dzielą się na dwa rodzaje, Dostępne są te, w postaci melasowanej i niemelasowanej. Jakie są między nimi różnice? Która jest zdrowsza, i dlaczego? Koniecznie sprawdź, jaką wysłodkę kupić.
Wysłodki melasowane.
Wysłodki melasowane, to produkt, który zawiera prosty cukier, jakim jest melasa. Zapewnia on dłuższe nasycenie, oraz zmniejsza zapotrzebowanie zwierzęcia na paszę. Wysłodka melasowana, wskazana jest dla zwierząt, które przeznaczone są na mięso, gdyż powodują szybki przyrost masy, niskim kosztem.
Wysłodki niemelasowane
Wysłodki niemelasowane to takie, które niemal w całości, pozbawione są melasy. Są nie tylko mniej kaloryczne, ale również różnią się smakiem i zapachem. Ten rodzaj wysłodki, należy podawać w pierwszej kolejności zwierzętom, które mają tendencję do tycia oraz podjadania, lub cierpią na choroby, na przykład cukrzycę.
Dla kogo sprawdzi się wysłodka?
Wysłodki, to tania i smaczna pasza, proponowana dla zwierząt hodowlanych. Doskonale sprawdza się w okresie zimowym, gdy brakuje świeżego jedzenia, w postaci zielonki. Granulat, jest tak przygotowany, że mogą go spożywać niemal każde zwierzęta, w tym bydło, trzoda chlewna, drób a nawet kozy czy owce. Choć granulki, nie wymagają wcześniejszego namoczenia, w przypadku, gdy zwierzę ma jednak problem z jej jedzeniem, można go namoczyć.
Należy pamiętać, że mokra wysłodka, szybko pleśnieje, i nie daje się do spożycia. Jeśli zastosujemy tą metodę, wysłodki należy opróżnić po maksymalnie dwóch dniach, by resztki paszy, nie zagrażały zdrowiu i życiu zwierząt.
Wysłodki, to świetny sposób na urozmaicenie diety zwierząt.. Są tanie, pożywne, smaczne i powszechnie dostępne. W okresie jesiennym i zimowym, gdy wilgotność powietrza jest duża, należy przechowywać granulat w szczelnie zamkniętym pojemniku lub specjalnym worku, by zapobiec gniciu i fermentacji. Zaleca się, przechowywanie jej również w zacienionym pomieszczeniu, by nie straciła swoich cennych właściwości. W ciepłe dni, wysłodki należy przechowywać w suchym, zacienionym oraz osłoniętym miejscu, szczelnie zamknięte.
Najnowsze komentarze