Najmniejszy rozmiar

Trafiłeś do szpitala, papierologia za Tobą,, czas na przejście na oddział, personel przeprowadza z Tobą wywiad, przydzielona sala i czas na czynności przygotowawcze do zabiegu. W pierwszej kolejności historia choroby, rozmowy z lekarzem, a następnie pielęgniarki wprowadzą wenflon oraz przygotują Cię do operacji.

 
Jesteś gotowy? Dopytaj o wszystko, gdy masz wątpliwości. Wenflon, nie wiesz co to jest i po co? Jest to kaniula dożylna, która jest wprowadzana do żyły by móc podawać potrzebne leki, ewentualnie, by pobrać krew. Dla Ciebie zostaje przypisany kolor fioletowy, wenflon fioletowy, nie wiesz dlaczego akurat ten, a nie np. zielony. Wszystko jest proste, kolor oznacza rozmiar kaniuli, najmniejszy jest fioletowy, a ten który posiada największą średnicę jest pomarańczowy, czerwony lub brązowy. Parametry, które zapewne nic CI nie mówią to: rozmiar: 26 G. średnica: wewnętrzna 0, 3 mm, zewnętrzna 0, 6 mm.
Nadal masz pytania dopytaj pielęgniarkę, ona na pewno wszystko Ci wyjaśni, nie zawsze są to osoby niemiłe, czasem to ludzie, którzy oddaliby życie za drugiego człowieka. Pomocna dłoń bywa przyjazna podczas gorszych chwil.

Możesz również polubić…