Ile spali nowy Nissan Qashqai?

Nissan Qashqai drugiej generacji to auto, które z wyglądu przypomina Suv-a, ale nie nadaje się do jazdy ekstremalnej w terenie. Mimo to posiada opinię uniwersalnego auta, które sprawdzi się w mieście oraz na drogach lokalnych. Jest to wybór wielu rodzin ze względu na trzeci rząd siedzeń, który umożliwia podróż nawet dla siedmiu osób. Czy takie wszechstronne auto może dużo palić i być drogie w utrzymaniu? Sprawdźmy więc ile paliwa potrzebuje popularny crossover.

Dla Nissan Qashqai raport spalania wygląda następująco. Zacznijmy analizę od silników benzynowych oznaczonych skrótem DIG-T, który wskazuje na turbodoładowanie oraz bezpośredni wtrysk paliwa. Mamy do wyboru wersje od 1.2 l i 115 KM, która na pewno nie pozwoli nam na wyścigi spod świateł, ale za to raporty spalania podają, że będzie to najoszczędniejszy wybór, który pochłonie tylko około 7.2 l na każde 100 kilometrów. Silnik o pojemności 1.3 l i mocy 160 KM spali nawet 8.6 l na 100 kilometrów co czyni go najbardziej paliwożernym. Najmocniejsze silniki o pojemności 1.6 l spalą do 8.1 l / 100 kilometrów.

Nissan oferuje również silniki na olej napędowy które powinny być bardziej oszczędne. Najsłabsze jednostki o pojemności 1.5l i mocy 110 KM spalą około 5.1 l na odcinku 100 kilometrów, choć inna wersja tego silnika o mocy 115 KM wykazuje najwyższe spalanie w tej grupie które wynosi 6.7 l na 100 kilometrów. Najmocniejszy silnik o pojemności 1.7 l i mocy 150 KM nie powinien spalić więcej jak 5.9 l na 100 kilometrów co jest świetnym wynikiem.

Możesz również polubić…