Czym są politury samochodowe?

Czym są politury samochodowe? Czy warto wykorzystać politurę do pielęgnacji lakieru? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.

  1. Czym są politury samochodowe?
  2. Czym politury samochodowe różnią się od wosku?

Chcesz poprawić wygląd lakieru na swoim samochodzie? Zależy Ci na tym, aby poprawić ten wygląd szybko i w łatwy sposób? Gwarantujemy, że politura spełni Twoje oczekiwania! Czym są politury samochodowe? Na pytanie odpowiadamy w dzisiejszym wpisie. Zapraszamy do szybkiego zapoznania się z jego treścią już teraz!

Czym są politury samochodowe?

Politury samochodowe, które znajdziesz w sklepie internetowym na stronie carhubstore.pl/pielegnacja-nadwozia/aio-glaze-politury/ to preparaty, które wykorzystuje się do maskowania drobnych defektów powstałych na lakierze samochodowym. Ponadto produkty tego rodzaju skutecznie podbijają głębię samego koloru. Jeśli zatem zależy Ci na tym, aby w szybki i prosty sposób poprawić wygląd lakieru samochodowego, gwarantujemy, że politura spełni swoje zadanie. Warto jednak wiedzieć, że nie będzie to maksymalnie trwały efekt.

Glaze dzięki syntetycznym dodatkom nie tylko nabłyszcza karoserię, ale ogólnie poprawia kondycję samego lakieru. Za pomocą preparatów tego rodzaju będziesz w stanie w szybki sposób usunąć ewentualne niedoskonałości, do których zalicza się małe zmatowienia czy mikrorysy. Dzięki dodatkom wypełniającym politura samochodowa jest w stanie wypełnić i zamaskować skutecznie niewielkie rysy.

Niestety politury samochodowe nie są pozbawione wad. Warto wiedzieć, że po wypłukaniu się substancji, rysy ponownie staną się widoczne. Jeśli zależy Ci na skutecznym ich usunięciu, będziesz musiał ponownie użyć politury lub przeprowadzić korektę, wykorzystując do tego maszynę polerską.

Czym politury samochodowe różnią się od wosku?

Czym politury samochodowe różnią się od wosku? Głównie tym, że głównym zadaniem wosku jest zabezpieczenie karoserii przed czynnikami zewnętrznymi. Do nich zalicza się między innymi promienie UV oraz kwaśne deszcze. Ponadto mleczko woskowe nierzadko nabłyszcza lakier, dzięki czemu ten lepiej się prezentuje. Natomiast podstawowym zadaniem politury jest podbicie barwy i zamaskowanie wspomnianych wyżej niedoskonałości, czego nie robią mleczka woskowe.

Kiedy zatem warto zdecydować się na politury samochodowe? Głównie wtedy, gdy zależy nam na tym, aby w szybki sposób poprawić wygląd lakieru, lepszą opcją dla Ciebie będą politury – na przykład podczas przygotowywania pojazdu do sprzedaży czy przed zlotem motoryzacyjnym. Polecamy produkty typu glaze traktować jednak jako dodatek, czyli uzupełnienie klasycznego wosku samochodowego.

Możesz również polubić…