Różnice

Każda jednostka cechuje się różnymi aspektami. Są one także niezwykle zróżnicowane i nie ulega wątpliwości, że takich ich urok. Jednak czy zawsze jest to korzystne?

Pozytywy

Zwróćmy uwagę na nas samych – czyli na ludzi. Jeśli bylibyśmy tacy sami, to czy rzeczywiście byłoby to dobre. Na pewno nie. Ale jednak jeśli każdy jest inny, to po pierwsze możemy rozpoznawać się wzajemnie. Dodatkowo uzupełniamy się różnymi cechami i możemy ze sobą współpracować, a zarazem tworzyć więzi. To niezwykle ważne zjawisko i warto potraktować je jako ogromny atut.

Negatywne strony

Takie przykłady znajdziemy w motoryzacji. Spójrzmy na przykład na spalanie w samochodzie. I wyobraźmy sobie, że chcemy określić, ile spala nasze auto. Musimy wtedy wiedzieć ile taki samochód dokładnie pali. A każdy przecież robi to w różnych ilościach. Jak więc dowiedzieć się dokładnie jak jest? Możemy na przykład pozyskać raport spalania Audi A3. Oczywiście dla naszego modelu i pojemności silnika i rodzaju paliwa. Wtedy mamy szansę dowiedzieć się, jak faktycznie wygląda spalanie w naszym aucie.
Nie mniej jednak trzeba zauważyć, że przecież gdyby proces spalania był podobny we wszystkich samochodach, to nie zajmowalibyśmy się takimi rzeczami. Poświęcilibyśmy czas na inne przyjemności, zamiast rozpatrywać kwestie spalania w samochodzie.
Różnice więc mogą mieć wymiar pozytywny, jak i negatywny. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób patrzymy na problem czy zagadnienie i jak go ostatecznie zaczynamy postrzegać.

Możesz również polubić…